ANASAYFA BAŞKAN

BAŞKAN


1965'deki kuruluşundan beri MOLİNO MAKİNA SANAYİ VE TİCARET A.Ş.; Türkiye'de değirmencilik sektörünün arkasındaki güçlü, sağlıklı ve tutarlı itici güç olmuştur.

Kuruluşundan beri şirketin yöneticisi olarak, bu süre zarfında kazandığımız başarılardan ve kaydettiğimiz yüksek performanstan gurur duyuyorum. Eğer bu başarının ekonomik ve politik belirsizlikler, makro-ekonomik sistemdeki radikal değişiklikler ve rekâbet ortamında elde edildiği düşünülürse ulaştığımız seviye daha da iyi değerlendirilebilir. 

Güçlü yönetim kadromuz ve finansal yapımız, bugüne kadar yurt içinde ve dışında gerçekleştirdiğimiz yüzlerce anahtar teslimi un, irmik fabrikaları, silo sistemleri ve yaptığımız pek çok modernizasyonla yeni hedefler için çalıştık, zorlukları çözdük ve çözmeye de devam edeceğiz.

MOLINO MAK.SAN.ve TIC. A.Ş. 1981 yılında başladığı ihracat ile Türkiye' de sektöründe ilk defa yurtdışına   makine ihraç eden firma unvanını kazanmış ve bu ilk ihracatını da  Fransa gibi bu sektörde fevkalade gelişmiş bir ülkeye yapmış olması ise yine ülkemizde bir ilk ve onur vesilesi olmuştur.

Firmamız sektöründeki lider konumunu AR & GE çalışmaları ve gelişen Pazar stratejileri ile korumuş ve korumaya da devam edecektir. 

İnanıyorum ki; gelecek yıllar bizim için ümit dolu olacak ve her zaman olduğu gibi başarılarımızı çalışanlarımız ve müşterilerimizle paylaşacağız.

Dr. Ömer Lütfi ALAYBEYİ
Yönetim Kurulu Başkanı