ANASAYFA TARİHÇE

TARİHÇE


Merhum Salim ALANÇLI (ALAYBEYI) nın 1950' li yıllarda buğday tüccarlığı, fırıncılık ve değirmencilik ile 1964 yılına kadar devam ettirdiği ticaret sanayicilik hayatı, o tarihlerde kimsenin düşünmeye bile cesaret edemediği bir kararla Fransa’da değirmencilik konusunda yüksek tahsil yapmaya gönderdiği oğlu Ömer Lütfi ALAYBEYI' nin Fransa dönüşü kurduğu MOLINO firması ile makine imalatı sektörüne dönüşmüştür.
1965 yılında temelleri atılan 240 m2 lik bir atölye ile sektöre adım atan ve bugün itibariyle 54.000 m2 açık ve 30.000 m2 kapalı alanda Ülkemizin en kapsamlı değirmen makineleri projelerini gerçekleştiren MOLİNO, hızlı bir gelişme trendiyle ilklerin öncüsü olarak 1980 li yıllardan itibaren yurt dışına açılmış, dünyanın çeşitli ülkelerinde başarılı projeleriyle sektörün ileri gelen markalarından biri olmuştur. Sektörde 50 Altın yılını geride bırakan MOLİNO, üretim serüvenini profesyonel çalışanlarıyla, kaliteden hiç taviz vermeyerek, koşulsuz müşteri memnuniyetini kendisine ilke edinmiş, bu bağlamda satış sonrası serviste de bunu ortaya koymuştur ve koymaya devam edecektir.
ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi ve ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemine sahip olan MOLİNO; Değirmen sektöründe ortaya koyduğu Kalite ve Teknoloji farkıyla ve bunun beraberinde getirdiği sorumluluk anlayışıyla çalışmalarını bundan sonra da artan bir ivme ile sürdürecektir. Sizlere layık olabilme adına çıktığımız bu yolda, bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.
MOLİNO MAKİNA
SANAYİ VE TİCARET A.Ş.